Chaloupky – ozdravný pobyt – den čtvrtý

P1100995Náš pobyt se rychle blíží ke konci a počasí na nás stále není moc milé, pořád prší. Náplní dnešního dne byl živel OHEŇ. Protože s ohněm souvisí dřevo, seznamovali jsme se v dopoledním programu s různými druhy stromů a s výrobky ze dřeva. Zajímavé byly zvuky, které dřevo vydává, když jsme se do nich zaposlouchali při hře na bubeníky. Protože měl být původně táborák až dnes večer, chystali jsme odpoledne dřevo vlastně pro děti, které sem přijedou po nás. Vlastnoručně jsme jim totiž nařezali špalíčky, když jsme se učili správnému držení pilky a práci s ní. Velmi nás bavilo rozdělávání ohně pomocí křesadla, ale i výroba a zdobení korálků vypalováním do bezu. Nejlepší byly ale dnešní hry, kdy tlupy pralidí si vzájemně kradly oheň a hlavně večerní sbírání světel v temném lese.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

Sdílejte!