Chaloupky – ozdravný pobyt – den druhý

chaloupkyPo přebohaté snídani – chléb, šunka, sýr,  okurky, rajčata, papriky, jogurt, müsli, med, džem, jogurtová pomazánka – začal náš druhý den. Protože byl určen živlu ZEMĚ, opět vše probíhalo v přírodě. Dopoledne jsme hráli lesní hry, kdy vyvrcholením byla tvorba lesních vůní s vítězným „parfémem“ Vája. Potom jsme se vydali na lov lesních „breberek“, které jsme pozorovali, porovnávali a určovali. Po obědě jsme hledali různé odstíny hlíny, abychom se z nich naučili pomocí jedlé sody a tvarohu udělat přírodní kaseinové barvy. Těmi jsme potom malovali maličké zeměkoule a ty vytvoříly krásnou mozaiku. Také jsme si zkusili správné přesazování pokojových rostlin a teď si je můžeme odborně přesadit i doma. Následoval sportovní podvečer. Nejvíc nás bavila chůze na chůdách. Den jsme zakončili opékáním výborných špekáčků při společném táboráku a soutěží Chaloupecký slavík. Ze  3.B si diplom za 1. místo odnesl Viktor Nuc, ve 4.B vyhrála Emma Číhalová.

 

 

Sdílejte!