Projekt Naše město

mestoŽáci třetích tříd pracovali společně na projektu Naše město.Tento projekt jsme jako vždycky zpracovávali nejen v hodinách prvouky, ale téma jsme zařadili i do ostatních předmětů. Všechno začalo návštěvou na radnici, kde se žáci dozvěděli spoustu informací, které potom dále využívali při práci. V hodině výtvarné výchovy jsme malovali krojované postavy a v pracovních činnostech zase skládali papírový model městečka. V matematice při barevném počítání žáci počítali příklady a přitom vykreslovali městský znak. Nejvíce práce nás ale čekalo v hodinách prvouky. Zde žáci vyplňovali pracovní listy, domalovávali do mapy Starého Města cestu do školy a řešili čtyřsměrky. Zjišťovali informace o průmyslu, službách, školství, zdravotnictví, kutruře a sportovním vyžití ve Starém Městě. Z dostupných obrazových materiálů a fotografií potom ve skupinách dané téma výtvarně dokončili. Hotové práce byly následně vystaveny na chodbách naší školy.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!