Den plný informací

OLYMPUS DIGITAL CAMERAVe dnech 8. a 9. října se žáci 6. ročníku zúčastnili dvou exkurzí. Každá třída navštívila Městskou knihovnu ve Starém Městě a Památník Velké Moravy. V knihovně žáci získali řadu praktických informací o tom, jakou literaturu obsahuje knihovní fond, jak se mají orientovat ve fondu knihovny, jak pracovat s katalogem knih na počítači a v neposlední řadě, jak si počínat při vyhledávání různých informací ke splnění daného úkolu. Paní knihovnice Milada Rokytová je potrápila všetečnými otázkami týkajících se spisovatele Jana Wericha, které se žákům podařilo úspěšně vyřešit díky dobrému výkladu paní knihovnice.

V památníku Velké Moravy nás přivítali videoprojekcí o Velké Moravě, kterou pan průvodce Petr Novotný vzápětí doplnil poutavým výkladem doplněným o spoustu zvídavých otázek na naše žáky, čímž žáci dospěli k mnoha závěrům sami. V příjemném duchu pokračovala tato exkurze praktickou částí, kde si žáci vyráběli dobové středověké jídlo. Nejprve si museli namlít mouku, připravit si těsto a různá ochucovadla, aby mohli ochutnat jeden ze základních tepelně upravených pokrmů středověké kuchyně – placky. Před samotnou ochutnávkou vlastního jídla se podával sladký předkrm – ovesná kaše s rozinkami slazená medem s kousky jablek. I v této malé ochutnávce středověkého vaření naši žáci obstáli. Díky oběma exkurzím a příjemným lektorům naši žáci strávili příjemné odpoledne a odnesli si spoustu užitečných informací.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!