Exkurze v ZOO Zlín

DSC_1101Již tradičně se žáci 8. ročníku zúčastnili přírodovědné exkurze ve zlínské zoologické zahradě. Po dobrých zkušenostech z let předchozích jsme pro ně objednali vzdělávací výukové programy nabízené vzdělávacím centrem zlínské ZOO se zaměřením na jednotlivé ekosystémy planety Země. V pondělí 5. října žáci třídy 8.A a 8.D absolvovali programy „ŽIVOT POD MOŘSKOU HLADINOU“ a „SAVANY A STEPI AFRIKY“. První program se uskutečnil ve vzdělávacím centru Tyrol, druhý jmenovaný program neprobíhal v učebně vzdělávacího centra, ale přímo v ZOO mezi africkými zvířaty. Žáci tak měli možnost se dozvědět mnoho zajímavých informací o zvířatech přímo v jejich prostředí. V úterý vyrazili do stejného cíle žáci 8.B a 8.C. Tentokrát je čekaly programy s názvem „AMAZONSKÝ DEŠTNÝ PRALES“ a „POLÁRNÍ SVĚTY“. Během obou výukových programů ve vzdělávacím centru ZOO „Tyrol“ se dozvěděli mnoho zajímavého a závěrem zjišťovali své nově nabité vědomosti krátkým testem. Po oba dny byla návštěva ZOO samozřejmě spojena s prohlídkou expozic a výběhů jednotlivých zoogeografických oblastí, podle kterých je zlínská ZOO uspořádána. Absolutním zážitkem určitě byla návštěva v loňském roce otevřeného pavilonu mořských rejnoků druhu Siba ománská, kde si po umytí rukou mohli žáci rejnoky pohladit a nakrmit. Čekaly na nás také naší školou sponzorovaná zvířátka – pandy červené. Počasí bylo na začátek října příjemné a sluníčko na sebe nenechalo dlouho čekat. Exkurze byly opět příjemným zpestřením výuky, a tak se budeme těšit i na příští rok …

Sdílejte!