Druhá plavba

logo_zlinsky_krajZačátek školního roku byl úspěšně zahájen a na volná místa v žákovském parlamentu byli nově zvoleni žáci 6. tříd a také ekotým byl doplněn o nové členy. Nezbývalo než zahájit naši společnou cestu v tomto školním roce. A tak se také stalo. Žákovský parlament i ekotým vyrazili v rámci projektu Na palubě parlamentu, který je podpořený Zlínským krajem, do hotelu Háj v Nové Lhotě.  Po příjezdu a ubytování jsme se vrhli na první pracovní blok.P1030692 Hned v úvodu byli noví členové parlamentu oficiálně přijati a slavnostně dekorováni. Poté jsme všichni už jako jeden tým usedli za stůl a zhodnotili uplynulý školní rok, výsledky naší práce a naše pocity. Řekli jsme si také, jaké akce plánujeme realizovat tento rok a jaké jsou naše cíle, jak krátkodobé, tak dlouhodobé. Po obědě a odpočinku, který naše hlavy potřebovaly, jsme zahájili druhý pracovní blok. Tentokrát jsme vytvářeli a poté si odhlasovali pro všechny závazné stanovy ŽP, pravidla, kterými se musí jeho členové řídit, a případné sankce za jejich nedodržení. V pokročilých odpoledních hodinách jsme využili krásného podzimního počasí a oba týmy si venku zahrály několik her, které nás měly za úkol stmelit. Stále ještě plní soutěživosti jsme se vydali na procházku do nedalekých kopců a na pozdější tvorbu sbírali všelijaké plody a dary země. Atmosféru dokreslovala i záře zapadajícího slunce nad obzorem. Po příchodu zpět do hotelu jsme se s chutí pustili do výroby mandal z nasbíraných přírodnin. Po večeři si parlament i ekoškola zvolili samosprávu na nový školní rok, hrály se hry a porůznu se debatovalo. Téměř se zavřenýma očima a únavou lepící se nám na paty jsme ulehli k zaslouženému odpočinku.

Do dalšího dne jsme se probudili s načerpanou energií, a hned zrána se pustili opět do práce. Tentokrát bylo hlavním bodem programu vytvoření návrhu na společná trička parlamentu i ekoškoly. Nebylo vůbec jednoduché vybrat ten nejlepší návrh. Po obědě jsme probrali společné plány ekoškoly i parlamentu a vytvořili název ŽPEKO, pod kterým budeme prezentovat společné návrhy a akce. Po zhodnocení celého pobytu, nekonečném fotografování, hraní her a balení jsme nasedli do autobusu a odjeli zpátky domů doufajíc, že tenhle pobyt byl jen začátkem naší plodné spolupráce.

logo_eko

Za sebe bych chtěla poděkovat jak žákovskému parlamentu, ekotýmu, tak všem učitelům za spolupráci a skvěle strávené dva dny. Věříme, že budeme realizovat plány s nadšením a společným odhodláním, které nás potáhne dopředu.

Michaela Grebeňová, IX.D

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!