Světový den nenásilí

IMG_51762. říjen se ve světě stal dnem, kdy si lidé připomínají a uvědomují, že násilí nikdy nic nevyřešilo a čím méně ho bude, tím lépe pro všechny. Proto OSN vyhlásila 2. říjen Světovým dnem nenásilí. Datum připomíná narození Mahátmy Gándhího, vůdce indického lidu v boji za nezávislost. Gándhí se stal svými názory a způsobem života obrovskou inspirací pro hnutí za lidská práva a svobody po celém světě.

logo_zlinsky_krajNaše škola se k připomínce dne připojila o den dříve a naši žáci 1. října vytvořili symbol organizace Svět bez válek a násilí, která se stará o humanitární pomoc v zemích, kde jsou válečné konflikty na denním pořádku. Letos tedy na chodbách druhého stupně převládala modrá barva. Dopoledne vybraní členové žákovského parlamentu načrtli u školy obrys symbolu pod vedením paní učitelky Kusákové a pana školníka. Poté pan ředitel svolal všechny žáky a učitele k vytvoření symbolu a k zamyšlení, že v dnešní době, kdy válka nutí lidi opustit svou zemi, je Světový den nenásilí extrémně důležitý.

                              „Nenásilí je největší silou, kterou má lidstvo k dispozici.“ M. Gándhí

Akce proběhla v rámci projektu Na palubě parlamentu, který je podpořen Zlínským krajem.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!