Čtvrté třídy na dopravním hřišti

dopravniJiž tradičně patří konec září ve čtvrtém ročníku návštěvě dopravního hřiště v Uherském Hradišti. Nejinak tomu bylo i na začátku tohoto školního roku. V termínu od 22. září – 24. září se postupně na dopravním hřišti vystřídaly všechny čtvrté třídy se svými vyučujícími, aby si zde připomněly znalost pravidel silničního provozu. Jak dobře děti znají nejen dopravní značky, ale i obecná pravidla, která má účastník silničního provozu dodržovat, se projevilo v prvním bloku výuky. Ta byla věnována právě teorii. Tento blok zvládly děti velmi dobře. Dále následovala část praktická – samotná jízda na kole po dopravním hřišti. Pro některé děti bylo poměrně těžké skloubit teorii s praxí. Postupně si však žáci při jízdě na kole byli čím dál jistější a vyvarovali se chyb, kterých se dopouštěli na začátku. Tato akce je pro děti velmi přínosná a z jejich reakcí bylo patrné, že si tento den opravdu užily. Těšit se pak můžou na jarní návštěvu dopravního hřiště, kde budou bojovat o získání průkazu cyklisty.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!