Exkurze v archeoskanzenu Modrá

IMG_6117V úterý 22. září se žáci sedmého ročníku vydali na historicko – přírodovědnou exkurzi do nedalekého archeoskanzenu Modrá a sousední Živé vody. Jejich cílem bylo seznámit se s životem starých Slovanů a odhalit tajemství vodních živočichů řeky Moravy.
V archeoskanzenu měli žáci možnost prohlédnout si jednotlivá obydlí starých Slovanů, seznámili se s vybavením polozemnic i velkomoravských domů a přesvědčili se, v jak skromných podmínkách naši předkové žili. V pekárně sedmáci ochutnali placky dle receptu starých Slovanů. Obdivovali šikovnost hrnčíře, který doslova před očima vykouzlil z hroudy hlíny krásnou vázu. Měli možnost pokochat se velkomoravským šperkem, zbraněmi, vyzkoušet svou šikovnost ve střelbě z luku.
V expozici Živá voda se žáci seznámili s běžnými i neobvyklými druhy sladkovodních ryb žijících v povodí řeky Moravy. Největší úspěch mezi sedmáky měl ale osmimetrový podvodní tunel. Ryby – ať už kapři, jeseteři či vyza velká – proplouvali doslova nadosah ruky.
Věříme, že se žákům exkurze líbila a odnesli si spoustu nových poznatků i zážitků.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!