Světluška

Svě 9Míša Grebeňová napsala:

Měli jste možnost potkat Světlušky a přispět do jejich pokladniček? Celý týden od 7. do 11. září probíhala ve více než 300 českých městech sbírka Světluška, kterou pořádá Nadační fond Českého rozhlasu. Sbírka napomáhá nevidomým a těžce zrakově postiženým lidem. Celý výtěžek sbírky slouží na nákup speciálních pomůcek, výcvik vodicích psů, studijní stipendia nebo na osobní asistenty zrakově postiženým.
Žákovský parlament naší školy se do projektu zapojil také. Celý týden mohli žáci na chodbách potkávat dvojici Světlušek, které prodávaly předměty s logem sbírky Světlušky. V pátek a ve středu jsme také zamířili do středu Starého Města a do Uherského Hradiště a měli jsme tak možnost být této sbírce nápomocni.
Myslím, že můžu říct, že účel akce byl nad míru splněn. Děkujeme dobrovolníkům, kteří se zapojili ve svém volném čase. Děkujeme všem, kteří přispěli třeba jen symbolickou částkou. Každá koruna se počítá, každý úsměv člověka, který bude moci vidět svět, se počítá. Nezbývá než jen doufat, že díky vybrané částce bude moci co nejvíce lidí třeba za pár dní, týdnů nebo měsíců vidět. Děkujeme všem, kteří se podíleli, a těšíme se na další příležitost společně pomáhat.
Co říct dnes? Akci Světluška jsem ze začátku moc nevěřila jako kytičkovému dnu, ale za sebe můžu říci, že jsem spokojená. Očekávala jsem nejspíš míň, a to, že se teď na to dívám jinak, je asi hlavně díky tomu, že jsem do akce Světluška byla tak moc vtažena.
Jak už jsem psala minule, takové akce mě vždycky poznamenají, troufnu si říct, dobrým otiskem. Když má člověk příležitost pomáhat, když může potkávat lidi s mnohdy nelehkými životními osudy a dívat se jim do očí, když přispívají, a vy třeba poznáte, že k tomu mají nějaký silný osobní vztah. Vážím si toho, že jsem měla možnost být třináctým členem parlamentu, protože bez té pozice bych neměla šanci zažít akce, které člověka vezmou za srdce.

 

Sdílejte!