Seznamovací pobyty žáků 6. ročníku

dsc07039 Na naší škole se stalo tradicí, že žáci 6. ročníku jezdí na seznamovací pobyt. Ani letos tomu nebylo jinak, a tak se v pondělí 7. září sešly před školou děti ze 6. B a 6. C a ve středu 9. září děti ze 6. A a 6. D a s nadšením očekávaly příjezd autobusu. Jaké bylo jejich překvapení, když se v zatáčce objevilo dvoupatrové vozidlo, které je mělo dopravit na místo určení – a sice na dvoudenní pobyt na Smraďavce v penzionu Na Přehradě. Děti vzaly svá zavazadla a co nejrychleji běžely k autobusu, aby si mohly zabrat nejlepší místo k sezení. Třídní a doprovázející učitelé a paní psycholožka je následovali o poznání klidnějším tempem.

logo_zlinsky_krajNa místě všechny upoutal krásný výhled na přehradu a o kus dál stojící penzion. Prostředí bylo jako stvořené pro tento účel – adaptační pobyt. Jakmile si všichni odložili batohy a kufry, dostali svačinu a vydali se na procházku. Každá třída absolvovala jinou trasu. Cílem se stal pomník U Zabitého – děti si zde mohly přečíst několik informací o posledních dnech života Jindřicha Prakšického ze Zástřizl. Po cestě hledaly vhodný objekt k fotografování, jelikož u penzionu byla vyhlášena fotosoutěž – měly za úkol vyfotit něco živého, pozadí a seskupení své třídy.

Po návratu a dobrém obědě se třídy věnovaly společným a sportovním aktivitám. Cílem pobytu totiž nebylo pouze se mezi sebou lépe poznat, ale naučit se také pracovat v kolektivu, brát ohled jeden na druhého, vzájemně si pomáhat, umět naslouchat a přijímat názory ostatních, diskutovat a být přístupný kompromisům. K rozvíjení těchto vlastností a schopností pomohla paní psycholožka, která připravila pro každou třídu zvlášť činnosti, jež umožnily dětem společně nacházet řešení úkolů.

První den uběhl jako voda a jeho zakončení se dětem velmi líbilo – opékání špekáčků, zpívání u táboráku a stezka odvahy v nich jistě zanechaly nesmazatelný dojem a utužily vztahy ve třídě.

Druhý den pokračoval v prohlubování přátelství a kooperace. Žáci si zvolili třídní samosprávu, neboť již poznali, komu by funkce předsedy a místopředsedy příslušela. Dále si společně určili pravidla třídy, namalovali vlajku a z erbů, které vyrobili předešlého dne, vytvořili koláž. S paní psycholožkou si vyzkoušeli hru Bažina, která je zaujala a při níž hledali nejschůdnější cestu pro všechny. Společnými silami se k výsledku dopracovali.

Dva dny se pro takové množství aktivit zdály příliš krátké. Přítomným nezbylo, než se sbalit a vydat se směrem k autobusu. Všichni odjížděli s novými dojmy a zážitky a věříme, že seznamovací pobyt žáky stmelil a pomohl jim v náročném přestupu na druhý stupeň.

Pobyty byly podpořeny Zlínským krajem v rámci projektu Na palubě parlamentu.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

 

Sdílejte!