Naši učitelé vycestovali do Anglie a Německa

IMG_6416 AnglieV rámci projektu Cizí jazyky nám otvírají svět, který je podpořen ESF a státním rozpočtem ČR, byla sedmi našim vyučujícím jazyka anglického z prvního i druhého stupně dána možnost vycestovat do Anglie. Jedna vyučující jazyka německého odjela do Berlína. Jednalo se o čtrnáctidenní pracovně vzdělávací pobyt v době prázdnin, jehož cílem bylo rozvinout profesní dovednosti a znalosti učitelů. LogoV Anglii jsme absolvovaly 40 výukových lekcí v Centre of English Studies situovaném v malebném městečku Wimbledon proslulém svými světoznámými tenisovými kurty na jižním předměstí Londýna a další kolegyně navštěvovaly kurzy ve Worthingu poblíž letoviska Brighton. Jedna vyučující se v Německu vzdělávala v Did Deutsch institutu v Berlíně. Obě školy nabízely širokou škálu aktivit v rámci svých sociálních programů. Společně s dalšími studenty jsme vycestovaly do Greenwich, kde jsme navštívily slavnou Královskou observatoř, jejímž nádvořím prochází nultý poledník. Cílem našeho dalšího celodenního pobytu se stalo univerzitní město Oxford a letovisko Brighton s ojedinělým královským palácem v indickém stylu s interiéry inspirovanými čínskou kulturou. Našemu zájmu neunikla ani muzea, památky a pro turisty atraktivní místa v Londýně a jeho blízkém okolí. Procházely jsme se po slavných londýnských náměstích, bulvárech a mostech, navštívily jsme hlavní historickou dominantu – bývalý královský palác Tower a současnou – London Eye. Obdivovaly jsme gotickou vznešenost Westminster Abbey a The Houses of Parliament se slavným Bigbenem. Hyde Park nám přiblížil každodenní život Londýňanů. Ubytování v hostitelských rodinách a zapojení do sociálního programu školy nám napomohly rozvinout naši schopnost plynule komunikovat v cizím jazyce. Cesty, které jsme podnikly na jihu Anglie a kolegyně v Berlíně spolu s osobními zkušenostmi z každodenního kontaktu s rodilými mluvčími nám budou jistě velkou inspirací ve výuce.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!