Noční výprava po stopách Večerníčku

IMG_1386V pátek 12. června o půl druhé si většina dětí řekla, že do školy jdou až v pondělí. Jen 26 žáků se v 17 hod. vrátilo zpět do budovy. Tentokrát si ale nenesli těžké aktovky plné učebnic, ale batohy naplněné jídlem, karimatky a spací pytle. Tito odvážlivci se nebáli prozkoumat, co se děje ve škole v noci. Noční výprava začala zjišťováním, jak jsou žáci pečliví a jak umí používat ruce. Vrhli jsme se totiž na techniku tea bag folding, neboli skládání čajových sáčků, která má základ v origami. Poté, co si žáci vyslechli základní postup, vrhli se na výběr sáčků a začali sami tvořit. Seskládaný sáček pak lepili na papír a vznikaly jim různorodé hvězdice, které později ozdobili vlastnoručně vybarvenou postavičkou Večerníčka. Po dokončení práce jsme dali zabrat hlavičkám. Hlášky z pohádek měli správně přiřadit a dostali tajenku, která jim měla napovědět, čemu se budeme celý večer věnovat. Po zjištění, že tajenkou je slovo Večerníček, se pustili na cestu po školních chodbách, aby hledali 15 otázek. Když správně odpověděli, dostali písmeno a z písmen pak seskládali, kde se skrývá poklad. Všechny otázky se točily kolem pohádek, které žáci mohou znát z Večerníčku, např. o Krakonošovi, Rumcajsovi,…. Na jednom stanovišti si děti poskládaly čepici, jakou nosí  Večerníček. Aby jim hádání šlo lépe, povzbuzovala je znělka Večerníčku nebo pohádkové písničky. Nakonec všichni našli heslo k pokladu a společně jsme pro něj šli. Odměnou pro mladé průzkumníky byly špekáčky, které jsme si šli následně opékat do atria školy. Než se špekáčky ugrilovaly, děti si společně zahrály panáka, na schovku, poté si sesedly a vykládaly si. Po večeři na vzduchu jsme se vrátili do školy, kde už kralovala tma. Některé děti chtěly vyzkoušet svou odvahu a snažily se projít šatny bez světla, mnozí skončili dřív, než započali svou cestu. Čas neúprosně běžel a pomalu bylo na čase rozvinout karimatky a uložit se do spacáku. Aby bylo usínání příjemnější, pustil se animovaný film. Až i poslední rekordmani ve výdrži zalehli, přesunuli jsme se všichni do pohádkové říše snů. V sobotu ráno jsme v klidu posnídali, uklidili, žáci obdrželi pamětní listy a než se dočkali svých rodičů, zpříjemnili jsme si čas na sluníčku pantomimou.

Děkuji všem nebojácným za bezvadnou výpravu, kterou jsme si jistě všichni užili.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!