Druháci na výletě

sportVe čtvrtek 11. června se žáci druhých tříd vydali za krásného slunečného počasí na svůj školní výlet. Naší první zastávkou byl větrný mlýn v Kuželově. Tam jsme si prohlédli vnitřní zařízení celého mlýna a také přilehlou budovu, kde dříve mlynář se svojí rodinou bydlel a celou hospodářskou část, kde chovali dobytek. Seznámili jsme se zde se zařízením mlýna, ale také s postupem mletí mouky. Po poutavém a hlavně velmi poučném výkladu jsme se nasvačili, nakoupili si suvenýry a vydali se dál. Druhou zastávkou byl Skanzen ve Strážnici. Zde jsme se rozdělili po jednotlivých třídách a vyrazili na prohlídku. Každou třídu průvodkyně rozdělila na dvě rodiny, na Hodulíkovi a Mikulincovi a rázem jsme se ocitli v dřívějších dobách. Děti si hrály na louce hry dětí z minulých století. Prohlédly si, jak se dříve bydlelo, ale také žilo. Celou prohlídku musely děti opatrovat svoje svěřená miminka, musely sbírat dříví do proutěného koše, vést dřevěný vozík, nést hrábě na hrabání sena a košťata na zametání. Na závěr jsme ve stodole hádali historické předměty. Po náročném putování minulostí jsme se občerstvili, dokoupili suvenýry a potom už hurá domů za rodiči.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!