Druháci u hasičů a záchranářů

hasiciPo dvou listopadových setkáních profesionálních hasičů v rámci požárního preventivního programu Hasík ve škole, jsme ve středu 10. června navštívili jejich pracoviště. V prostorách hasičské zbrojnice v Uherském Hradišti si žáci prohlédli hasičská auta a vyzkoušeli hasičskou výstroj. Pan Bečica zajímavě povídal o povolání hasičů, jejich zdatnosti, odvaze a pracovním nasazení při výjezdech k požárům.Také jsme zavítali na Zdravotnickou záchrannou službu v Uherském Hradišti. Paní Vavříková, vrchní sestra Zdravotnické záchranné služby, děti upoutala výkladem a předváděním různých přístrojů a pomůcek, které záchranáři používají při záchranných akcí. Seznámila děti např.  s defibrilátorem, ručním dýchacím přístrojem, krčním límcem nebo ortézou. Na zpáteční cestě do školy nechyběla zmrzka ještě dodatečně ke Dni dětí.

Sdílejte!