Pátečnímu Dni bez tabáku přálo počasí

IMG_6098V pátek 5. června se žáci šestého ročníku  v doprovodu  peer aktivistů ze sedmého ročníku zúčastnili sportovně preventivní akce Den bez tabáku na hřišti Rybníčky.  V tropickém počasí neváhali a postavili se na start štafetového běhu,  ve kterém prokázali nejenom běžecké schopnosti, ale taky  schopnost vzájemně se podpořit a povzbudit.  Nejrychlejší  třída ve štafetě  byla VI. C a mezi jednotlivci kralovali Katka Gabrielová  ze  VI. B  a Jenda Janík ze VI. C třídy. Ve vědomostní  soutěži  „ Co víte o kouření ?“  s přehledem uspěla Kristýnka Havlíková ze VI. B, hned za ní Adélka. Z. Havalová  ze VI. C a na záda jim dýchal Martin Pavlík ze VI. B třídy.  O stavu svých plící se v průběhu akce  mohli pak všichni přesvědčit měřením usilovné výdechové vitální kapacity plic, kde se dozvěděli  svojí  usilovnou vitální kapacitu,  tj.  maximální objem vzduchu, který lze po maximálním nádechu prudce vydechnout.  Účastníci běhu dostali drobné upomínkové předměty a vítězové malé odměny a diplomy.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

Sdílejte!