Tajemný Lukov

P1030143Na sklonku května jsme se vydali na náš další turistický výšlap. Počasí nás mělo čekat příjemné, prý polojasno bez přeháněk, až navečer měla přijít bouřka. A tak se také stalo!!! Již od samotného rána nás měly pronásledovat nemilé příhody, které byly drobnými mraky na našem turistickém nebi. Až jsme si říkali, jestli se tajemná zřícenina hradu, jehož počátky sahají do poloviny 13. století, nebrání naší návštěvě. Hned po ránu jsme se vlakem přesunuli do Zlína a už jsme museli nepatrně měnit plány. Znovu vlakem do středu Zlína a odtud nás měla už bez komplikací čekat cesta směr Lukov. Jenomže přišla další „bouřka“ v podobě ve vlaku zapomenuté peněženky. Celá nepříjemnost se naštěstí brzy vyřešila a my jsme mohli pokračovat dál. Pomocí MHD jsme se dostali až na konečnou autobusové linky, kde sídlí jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad naší země, ZOO Lešná.
A odtud už pěšky. Cesta byla ale zdlouhavá, táhnoucí se pomalu souvislým stoupáním. Snad jakoby se templářští rytíři báli, že najdeme jejich ztracený poklad, který je podle pověsti uschován v tajné chodbě pod hradem. Ale nakonec jsme se nahoru přece jen dostali! Právě zde probíhala akce s názvem „Den stromů“, takže vstupné bylo dobrovolné, hrad byl plný lidí a různých stánků s občerstvením, kovářskými a řezbářskými výrobky atd. Samozřejmě se zde stala ještě nejedna „neplecha“, ale pak už měl být s nepříjemnými událostmi konec.

Po krátké přestávce nás už čekal jenom návrat domů. Všechno dobře dopadlo a pár minut po našem příjezdu do Starého Města se spustila další bouřka, tentokrát už ale opravdová.

A až se na zříceninu tohoto hradu vydáte vy, tak vězte, že můžete za letních večerů a teplých nocí u rybníka s názvem „Bezedník“ zaslechnout prapodivný zvuk připomínající cinkot perel z náhrdelníku, který zde kdysi dávno podle pověsti ztratila mladá hradní paní. A vodník, který náhrdelník našel, se jednotlivými perlami navlečenými na šňůrce prý probírá dodnes………

Sdílejte!