Piráti na Martiňáku – 2. den výpravy

DSCN6099Pirátské kajuty se probouzely od ranních hodin a už chtěly hlídkovat. Piráti přesto poctivě čekali, než zazní pirátská hymna jako budíček. Za okny se probouzel krásný slunečný den. Na čerstvém vzduchu za zpěvu ptáků jsme protáhli svá těla ranní rozcvičkou. Zněly songy jednotlivých týmů a nesměla chybět ani naše hymna.
Po snídani jsme se vydali jako správní turisté na vycházku k přehradě Horní Bečva. Nožky nás trochu bolely, a proto jsme neodolali nanukovému občerstvení. Po cestě zpět jsme pocítili sílu počasí v horách, které se dokáže rychle změnit. Přestože celý den byl slunečný, ve chvilce se přihnal malý mráček, který s sebou přinesl déšť. Naštěstí po pár minutách vysvitlo opět sluníčko a my jsme se mohli konečně vrátit do hotelu na výborné jahodové knedlíky.
Po odpoledním klidu, kdy k nám doletěla pošta z pevniny, zavítal k nám pan Šulgan z Ekocentra Radhošť. Poutavě nám vyprávěl o šelmách Beskyd a přinesl nám spousty odlitků stop. Dokonce jsme si mohli stopu sami zkusit vyrobit. A protože jsme žáci Ekoškoly, dovezeme ji ukázat i naši spolužákům z jiných tříd.
Po večerním mlsu jsme se seznámili s pověstí o Radegastovi. Zítra se totiž těšíme na celodenní výlet na Pustevny.
Piráti, dobrou noc a připravte si nožky na zítřek 🙂

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!