Vítězné tažení hlídek mladých zdravotníků

Fotografie0233Ve čtvrtek 21. května, krátce po obědě. Stojíme před atriem školy a poprvé pociťujeme nervozitu z blížící se okresní soutěže hlídek mladých zdravotníků, kam směřujeme. Tentokrát se soutěž konala v prostorách Střední průmyslové, hotelové a zdravotnické školy v Uherském Hradišti. Poté, co si velitelé hlídek vylosovali soutěžní čísla a obě hlídky prošly teoretickým testem znalosti stavby lidského těla a první pomoci,Fotografie0229jsme dlouho poposedávali na pódium v aule školy. Konečně přišla naše chvíle. Vyrážíme k prvnímu stanovišti. Dvě dívky se vážně zranily při sportu. Kromě rozsáhlých odřenin s příměsí nečistot jsme ošetřovali otevřené poranění hrudníku a plic, krvácení z nosu a otevřenou zlomeninu bérce. Obě hlídky si vedly skvěle. Předvedly skvělý, téměř profesionální výkon, stejně jako na druhém stanovišti, kde po výbuchu resuscitovaly dívku a druhé ženě ošetřovaly rozsáhlé popáleniny na rukou i nohou. Další stanoviště prověřilo naši fyzickou zdatnost a obratnost. Měli jsme za úkol odtransportovat všechny členy hlídky a předvést základní druhy šátkových obvazů v co nejkratší době. Zvládli jsme to v rekordní čase! Na dalších stanovištích jsme rozeznávali byliny, určovali části, které se sbírají a indikovali jejich použití. Po zodpovězení otázek týkajících se historie Českého i Mezinárodního červeného kříže jsme už jen odevzdaně očekávali vyhlášení výsledků soutěže. Podařilo se! Skončili jsme na prvním a krásném třetím místě! Další den jsme se všichni sešli v kuchyňce školy a pochutnali si na dortu, které starší družstvo obdrželo za své vítězství.

Sdílejte!