Praha očima dětí

Dne 21. května se uskutečnil již tradiční výlet 5. tříd do našeho hlavního města. Celý den nás kupodivu provázelo příjemné počasí a tak nám nic nebránilo užívat si naplno krásy Prahy. Dojmy z výletu nejlépe vystihli sami žáci ve svých slohových pracích:

Všichni se moc těšili na Prahu, ale hlavně na Leo Express, kterým jsme cestovali. Cesta trvala tři hodiny a všechny děti si to ve vlaku užívaly. (Markéta Koubková)

Po příjezdu do Prahy jsme šli do metra na trasu C a vyjeli jsme na Vyšehrad. Po cestě jsme viděli rotundu Sv. Martina postavenou v románském slohu. Procházeli jsme vyšehradským hřbitovem, kde jsou pochovány významné osobnosti např. B. Němcová, K. H. Mácha, M. Aleš nebo W. Matuška a pokračovali jsme dál kolem kostela sv. Petra a Pavla. Zanedlouho jsme byli na Rašínově nábřeží u Vltavy. Kdo byl pozorný, mohl vidět Tančící dům a Národní divadlo. Přešli jsme most Legií a zamířili jsme směrem na Petřín, kam jsme vyjeli lanovkou. (M. A. Chara)

Z Petřína jsme odcházeli směrem na Pražský hrad, podívali jsme se i do chrámu sv. Víta a to nám všem opravdu zůstala pusa otevřená dokořán. To bylo něco neuvěřitelného! A ještě když si představíte, že se stavěl 600 let. Zkrátka úžasné! Dolů jsme procházeli Nerudovou ulicí. V této ulici se Jan Neruda narodil, a proto nese jeho jméno. Prošli jsme také kolem chrámu sv. Mikuláše. A přišel Karlův most. A ten se nám taky moc líbil, hlavně sochy. (Barbora Broklová)

Na Karlově mostě byli malíři, ale i hudebníci. Jedni z nich byli hodně dobří.

Na Karlově mostě bylo hodně prodejců, kteří prodávali šperky nebo karikatury.

Z Karlova mostu jsme spěchali na Staroměstské náměstí. Museli jsme stihnout orloj. (M. A. Chara)

Ve čtyři hodiny jsme se sešli u orloje a podívali jsme se, jak se v okýnkách střídají apoštolové a jak kostlivec zvonil na zvonek. Na Staroměstském náměstí jsme ještě mohli vidět Týnský chrám. (Barbora Broklová)

Cestou na Václavské náměstí jsme zhlédli Stavovské divadlo a Karlovu univerzitu, kterou bude třeba někdo z nás za pár let navštěvovat.

Na Václavském náměstí kolem nás prošel herec Jiří Štěpnička, ale všimla si ho jenom naše paní učitelka. (Anna Vránová)

Po chutné svačince v McDonaldu jsme se vyfotili u sochy sv. Václava na koni. (M. A. Chara)

A blížil se konec výletu. Všichni jsme se začali vracet na hlavní vlakové nádraží. Cestou k němu jsme ještě zahlédli Národní muzeum a Státní operu. A pak už jsme uháněli Leo Expressem domů naplněni zážitky. Všem se nám výlet moc líbil a budoucí páťáci se mají na co těšit! (Barbora Broklová)

Sdílejte!