Páté třídy v Praze

prahaDne 21. května navštívily páté třídy hlavní město Prahu. Cesta LEO EXPRESEM byla  pro většinu dětí zcela novým zážitkem. Žáci s učiteli dorazili na hlavní nádraží okolo 09.00 hodiny. Odtud se vypravili Metrem C na Vyšehrad a památný Slavín, kde si mohli prohlédnout hroby významných osobností našeho národa. V podobném duchu obdivování nejrozmanitějších krás našeho hlavního města se nesla celá exkurze. Žáci se postupně seznámili s Rašínovým nábřežím, Tančícím domem, Mánesem, Národním divadlem a po překročení Vltavy mostem Legií s Památníkem  obětem komunismu,  lanovkou , Petřínskou rozhlednou, Pražským hradem, Nerudovou ulicí, Malou stranou, Karlovým mostem, Staroměstským a Václavským náměstím. Příjemně unaveni a obohaceni novými poznatky se účastníci vlastivědné  exkurze vydali v 17.54 hodin na cestu k domovu. Na vlakovém nádraží ve Starém Městě se děti šťastně shledaly se svými rodiči.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!