Zlaté krajské kolo Biologické olympiády

evaEvička MILÉŘOVÁ po roce opět usedla na pomyslný trůn ve znalostech a dovednostech naší krásné přírody. Vloni vyhrála okresní kolo Biologické olympiády, která je konečným stupínkem této mladší kategorie. Jako jedna z nejlepších v celé naší republice však dostala „divokou kartu“ a tím i pozvání na čtrnáctidenní soustředění mladých biologů do Běstviny, kde se sjeli nejlepší řešitelé z celé republiky.

Letos si vedla v okresním kole také výborně a ve starší kategorii obsadila nádherné druhé místo. Tím si vybojovala možnost účasti na krajském finále v ZOO Zlín – Lešná. Krajské finále se uskutečnilo 15. května za účasti 12 nejlepších řešitelů okresních kol. A přestože je Evička velmi klidné povahy, v Lešné se projevila jako pravá lvice. Po náročném teoretickém testu, kde nasbírala poměrně hodně bodů, následovala laboratorní práce. Ta se tentokrát povedla na výbornou a už jen zbývalo to nepokazit na poznávání rostlin a živočichů. Oboje dopadlo výborně, a tak už se jen čekalo na vyhlášení. Po celkovém součtu všech bodů dosáhla nejlepšího výsledku ze všech dvanácti účastníků a stala se v tomto školním roce vítězkou krajského finále Biologické olympiády. Je to naprosto jedinečný výsledek, který se zatím nepodařil žádnému žákovi naší školy. To znamená, že Evička je první, kdo to dokázal. Moc děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme další úspěchy, které by se mohla pokusit zopakovat i v příštím roce …

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!