Krajské kolo přírodovědné soutěže ZLATÝ LIST

IMG_1075Ve středu 20. května ráno vyrazilo šestičlenné družstvo reprezentovat naši školu na krajské kolo celostátní přírodovědné soutěže Zelená stezka – Zlatý List. Účast si družstvo vybojovalo na okresním kole v Polešovicích a ve stejném složení odjelo i do Uherského Brodu. Celá soutěž probíhá v přírodě. A to za každého počasí. A právě počasí bylo letos to jediné, co nás ráno trápilo. Když jsme ráno v Maršově vystupovali z autobusu, tak nám začalo pršet. IMG_1073Naštěstí to vydrželo jen necelých deset minut. Pak se příroda (když asi uviděla to množství mladých přírodovědců) umoudřila a vykouzlila příjemný den. Šestičlenné družstvo se na této soutěži skládá ze dvou tříčlenných hlídek, které absolvují samostatně terénní závod. Během něho plní zadané úkoly na osmi hlavních stanovištích (poznávání rostlin, dřevin, léčivých bylinek, myslivost, život okolo rybníka, ekologie, …) a cestou navíc sbírají body za doplňkové otázky, které najdou na soutěžním okruhu. IMG_1072Navíc je krajské kolo doplněno prezentací družstva, kde před porotou popíší způsoby, jak pomáhají přírodě. Vše se pak sečte a výsledky obou hlídek určí celkové pořadí. Družstvo ve složení Špaček Kája, Pleváková Bětka, Gieslová Liduška, Jelínek Tom, Hlaváčková Kačka a Miléřová Evička se ve velmi těžké konkurenci starších soupeřů umístili na nepopulárním bramborovém čtvrtém místě. Ale vzhledem k tomu, že byli v soutěži jako jedno z nejmladších družstev, můžeme v příštím roce určitě očekávat IMG_1069útok i na vyšší stupínky. Držím jim pěsti …

Sdílejte!