Slavnost v Písmenkovém království

IMG_2806Sváteční okamžiky celou středu 20. května zažívali žáci prvních tříd, kteří byli králem Knihoslavem a královnou Knihoslavou z Písmenkového království pasováni do stavu čtenářského.Slavnost začala ráno čtením před královským párem. Každý žadatel o přijetí do čtenářského stavu musel prokázat, že se v první třídě velmi snažil a naučil se krásně číst. A protože všichni obstáli, král se uvolil a přečetl dětem i on sám. Před rozloučením pozval mladé čtenáře na odpolední pasování do kulturního centra. Odpolední program uvedla pohádka o neposlušné princezně a následovalo vystoupení našich prvňáčků. Odemykaly se brány abecedě, zpívalo se a přišla i Červená karkulka. A pak přišlo to, na co se všichni těšili nejvíc – pasování. Vladař svým obrovským mečem všechny děti přijal mezi opravdovské čtenáře. Vždyť si to také zasloužily. Vzácný okamžik, kvůli kterému někteří nemohli dospat byl krásným vyvrcholením celoroční práce nadšených čtenářů. Doufejme, že jejich zájem a touha po čtení jim dlouho vydrží a klíč, který každá třída dostala odemkne cestu k touze po poznání prostřednictvím knih.

Moc děkujeme všem účinkujícím i pořadatelům za nádherný den.

Sdílejte!