Beseda se včelařem

vcelyV termínech 4., 6. a 18. května byla pro žáky prvního ročníku připravena beseda se včelařem, ze které si děti odnesly spoustu nových informací o životě hmyzu – zvláště pak o životě včel.Povídání začalo seznámením se včelkou Emilkou a průzkumem, jaký hmyz děti znají a jakého hmyzu se bojí. Následovalo malování včelky. Úloha to nebyla jednoduchá, a tak nám nakonec paní včelařka prozradila, jak včela ve skutečnosti vypadá. Vyprávění bylo doplněno krásnými fotografiemi, obrázky včel a dalšího hmyzu. Děti pak zvláště překvapilo, kolik různých funkcí a úkolů mají včelky v jednom úlu, jakými způsoby poznávají a odhánějí nepřátele ze svých úlů. V závěru povídání si jeden vybraný žák mohl obléknout včelařský komplet (kombinézu a kuklu), ve kterém včelaři chodí k úlům. Beseda byla zakončena ochutnávkou pylových zrn, lesního a pohankového medu. Povídání o hmyzu se dětem moc líbilo a nabídlo dětem spoustu zajímavostí.

Sdílejte!