Kytičkový den

DSC_0797Očima a srdcem M. Grebeňové:

25 let své existence, 19 let pořádání veřejných sbírek, 250 milionů korun. To jsou čísla, která symbolizují činnost Ligy proti rakovině. Tento výbor rozvíjí program boje proti rakovině. Přesněji řečeno šíří nádorovou prevenci, zlepšuje kvalitu života onkologických pacientů, podporuje výzkum a přispívá k vybavenosti onkologických pracovišť.
Tématem celonárodní sbírky letošního roku byly nádory reprodukčních orgánů, tedy děložního čípku, vaječníků a varlat. Podle údajů zemře na tento typ rakoviny asi 400 žen ročně, čímž se podle počtů nádorů řadíme na přední místa v Evropě.
Do akce se zapojila i naše škola. Žáci 6. a 8. ročníku vyráběli v hodinách výchovy ke zdraví informační plakáty, které poté visely na tabulích na třídních schůzkách a informovaly rodiče. Tím žáci nejen velmi pomohli průběhu akce, ale zároveň se s problémem seznámili.
Samotný prodej jsme započali 6. a 7. května na třídních schůzkách II. stupně, následně 12. května na třídních schůzkách I. stupně. Ve středu 13. května proběhl prodej mezi žáky a učiteli. Poslední den prodeje, ve čtvrtek 14. května, jsme ještě doprodávali ve škole a v odpoledních hodinách jsme zamířili na Městský úřad ve Starém Městě a do centra města, kde jsme také uspěli.
Mým úkolem bylo zhodnotit celou tuto dvoutýdenní akci. Nebudu ani trochu lhát, když řeknu, že jsem z výsledku naprosto nadšená. Prodali jsme 436 kytiček, posbírali dohromady 9522 korun a pomohli tak k ještě lepšímu rozvoji léčby rakoviny. Potkávali jsme spoustu lidí, které rakovina samotné postihla, nebo onemocněl člen rodiny. Poslouchali jsme jejich nelehké životní situace spojené s touto nemocí. Společně jsme zdobili město žlutou barvou a nechávali rozkvést naději.
Jsem neskutečně ráda, že naše škola měla možnost přispět a zúčastnit se této akce. Děkujeme všem, kteří přispěli. Děkujeme za to, že jsme společně tvořili tým a dosáhli tak cíle, kterým bylo pomoci boji proti rakovině.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!