Exkurze Macocha

macochaČtvrteční staroměstský deštivý den vyměnili žáci čtvrtého ročníku a 3.B za prosluněný výlet strávený v Moravském krasu. A jak byli spokojeni, posuďte sami prostřednictvím několika slohových prací.

Výlet do jeskyní a k propasti

Ve čtvrtek jsme byli na výletě v Moravském krasu. První zastávka byl Horní můstek propasti Macocha. Odtud jsme pěšky sešli na Dolní můstek a po společném focení jsme pokračovali k Punkevní jeskyni. Tam bylo plno krápníků a nejvíc se mi líbil ten s názvem Romeo a Julie. Z Punkevní jeskyně jsme se dostali ven lodičkou, která plula po řece Punkvě a propluli jsme kolem „Brány do pekel“. Tato plavba trvala asi 20 minut. Potom jsme autobusem přejeli ke Kateřinské jeskyni a v ní se mi líbil krápník Čarodějnice. Líbila se mi i pověst o Kateřince. Celý výlet byl super.

                             Natka Vandová, 4.C

 Výlet Macocha

14. května jsme jeli na výlet do Moravského krasu na Macochu. Navštívili jsme: Macochu, Punkevní jeskyně a Kateřinskou jeskyni. V Moravském krasu je přes 1100 jeskyní, ale zpřístupněných je jich jenom pět. Nejvíce mě zaujala samotná propast, která má hloubku 138 metrů. Punkevní jeskyní jsme se dostali až na její dno. V jeskyni byly nádherné krápníky. Líbilo se mi, že krápníky dostávají jméno podle svého tvaru. Nejvíce mě z nich zaujaly krápníky Romeo a Julie. Celý výlet se mi moc líbil a klidně bych jel ještě jednou.

                           Kryštof Vašťák, 4. B

 Dne 14. května jsme jeli na výlet do Moravského krasu, kde se nachází propast Macocha. Propast je velmi hluboká. Součástí propasti jsou Punkevní jeskyně. Je tam velmi mnoho krápníků. Krápníky, které rostou shora, jsou stalaktity, zespoda stalagmity, a když se spojí, nazývají se stalagnáty. Po prohlídce Punkevní jeskyně jsme šli do Kateřinské jeskyně. V ní nebylo tolik krápníků jako v Punkevní jeskyni, ale pro svou výbornou akustiku se zde konají koncerty, které si může poslechnout až 500 hostů.

                               Klárka Truplová, 4. A

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!