Oborové dny žáků devátého ročníku

IMG_0262V úterý 5. května proběhly v jídelně prezentace Oborových dnů žáků 9. ročníku. Deváťáci se rozdělili do šesti skupinek, jejichž témata byly: Sňatková politika, Fyzika všedního dne, USA očima teenagerů, 1000 let výtvarné kultury, Strange Britain a Procházka arabským folklórem.

První skupinka pod vedením paní učitelky Ondruškové nás přenesla na anglický, nizozemský a španělský trůn 15. a 16. století, kde se konala jedna svatba za druhou a je dovoleno téměř vše. Setkali jsme se s důležitými osobnostmi evropské historie. Tato scénka nás měla donutit se zamyslet nad otázkou, zda byly dříve důvody ke sňatkům jiné než dnes…

Druhá skupina vedená paní učitelkou Mlčúchovou nás provedla fyzikou všedního dne. Často bereme věci a děje kolem nás jako samozřejmost. Přijede autobus, posloucháme hudbu na CD přehrávači, na čtení použijeme brýle. Zde jsme měli možnost se zamyslet nad tím, jak věci fungují a jak vysvětlit jevy okolo nás.

Jak vnímají USA teenageři? Na tuto otázku nám spolu s žáky odpověděla paní učitelka Králová, která zastoupila nemocnou paní učitelku Kunovou. Řeč byla o sportu, životním stylu, zejména pak o jednom z nejoblíbenějším americkém televizním seriálu – o Simpsonových.

Další skupina deváťáků dostala za úkol představit tisíc let výtvarné kultury v deseti minutách. Za pomoci hudby, tance, obrazu a poezie se to této skupince vedené paní učitelkou Směšnou podařilo.

Další prezentace byla opět v duchu anglického jazyka. Skupina paní učitelky Bahulové s názvem Strange Britain se zaměřuje na věci, která se Velká Británie liší od České republiky. Nejprve jsme se dozvěděli, proč se Britové neustále baví o počasí, proč se v Británii pije čaj v pět hodin odpoledne, jak se žije na britském venkově, nebo kde Britové nejraději tráví svoji dovolenou. Měli jsme možnost nahlédnout do britských škol, nákupních center, hlavního města a na další slavná místa.

Na závěr nás čistě dámská skupinka paní učitelky Oharkové Foltýnové zavedla na jiný kontinent, do prostředí zcela odlišné kultury. Přenesli jsme se do Egypta, do země která láká turisty svou historií, památkami, náboženstvím, tradicemi a folklórem. Právě tamnímu folkóru se věnovaly dívky z 9. ročníku, předvedly nám pět tradičních egyptských tanců.

Všechny skupinky sklidily bouřlivý potlesk, který jim poprávu náležel. Děkuji za krásný zážitek.

USA

Fyzika všedního dne

Britain

1000 let kultury

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!