Jsme připraveni na dospívání

IMG_0213Úterý 5. května bylo pro žáky II. stupně  ve znamení přednášek o dospívání, které vedla lektorka Marie Šindelářová.Pro žákyně 6. ročníku byl připraven program na téma „Mezi námi děvčaty“ a povídalo se o tělesných a citových změnách, které doprovázejí pubertu a dospívání. Také se holky blíže seznámily s reprodukčním systémem a více se dozvěděly o menstruaci a o dámské hygienické ochraně. Z přednášky odcházely nejen s novými vědomostmi, ale také s balíčkem, ve kterém měly mnoho užitečných věcí.

Žáci 7. ročníku si vyslechli povídání na téma „Na startu mužnosti“. Kromě obecného tématu dospívání se chlapci věnovali prvním projevům puberty, ale také měli možnost se blíže seznámit s pohlavními orgány.

Pro chlapce z 8. tříd měla lektorka připravené téma „Holky z Venuše, kluci z Marsu“. Věnovali se rozdílům mezi mužem a ženou, o jejich vzájemných vztazích v období puberty. Zopakovali si mužské rozmnožovací orgány a připomněli si zásady reprodukčního zdraví a rizika pohlavních chorob (především HPV infekce). Závěr přednášky byl věnován antikoncepci.

Věříme, že si naši žáci z přednášek odnesli informace, které se jim v jejich nelehké době přeměny budou hodit.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

Sdílejte!