Po stopách Demosthena

IMG_0212Barbora Rokytová a Filip Kubeš – to byla jména našich Demosthenů, kteří ze školního kola postoupili do kola regionálního. Po kvalitní přípravě, kdy si naši řečníci prošli svá témata nespočetněkrát, vypilovali jsem chybky, jsme odjeli reprezentovat naši školu do Zlína. Po informačním šumu ze strany agentury a po zjištění, že na místo soutěže dojela pouze naše želízka, jsme se dozvěděli, že regionální kola se budou tentokrát konat prostřednictvím videonahrávky. Nezbývalo než nastavit kameru, spustit PLAY a říct AKCE. Filip chtěl být se svým vystoupením maximálně spokojen. Tlačítko PLAY jsme párkrát zmáčkli, při posledním pokusu jsem byla do Filipova tématu tak vtáhnuta, že jsem věřila, že i já jsem součástí hokejového týmu, o kterém Filip tak originálně řečnil. Barča své téma odřečnila napoprvé a hned byla se svým výkonem spokojená. Možná to bylo dobře, ke svému vystoupení si vybrala téma o čokoládě, tak nevím, zda bychom potom nespořádaly tabulku čokolády. Výkony našich řečníků pak vypálené na DVD putovaly do Prahy. První došly výsledky z regionálního kola. Z kabinetu českého jazyka se ozvalo „Jo!“ Filip Kubeš se umístil na prvním místě s postupem do kola krajského. Barbora Rokytová obsadila ve své kategorii krásné, ale nepostupové 4. místo. Tak jsme doufali, že porotu krajského kola Filip také prostřednictvím DVD osloví. Tentokrát to ale nevyšlo. Ale i tak postupujeme každým rokem blíže k titulu Mladého Demosthena. Jednou se ho určitě dočkáme. Děkuji našim Demosthenům za reprezentaci školy a za zodpovědný přístup k soutěži.

 

Sdílejte!