Zdravé zoubky

Ve čtvrtek 30.dubna proběhla v prvních třídách beseda o zubní hygieně. Tento den si prvňáčci přinesli své zubní kartáčky. Studentky zubního lékařství děti seznámily se stavbou zubu, jak se jmenují jednotlivé části zubu, k čemu nám zuby slouží. Děti se dozvěděly, že při nedostatečném čištění se v ústech hromadí zubní plak a do 6 měsíců se vytvoří zubní kaz. Poté si děti vzaly své kartáčky a zjistily, jak vypadá správný zubní kartáček, kolik má mít štětin a jaký tvar, aby dokázal vyčistit všechny části zubu. Pár dobrovolníků z řad dětí se zúčastnily malé soutěže, rozpustily si v ústech tabletku k diagnostice zubního plaku a celá ústa byla fialová. Pak nastalo samotné čištění zoubků i těch fialových, studentky zkontrolovaly u každého žáčka způsob čištění zubů, aby se kartáček dostal úplně všude. Jak soutěž dopadla? Tomu, kdo si vyčistil zuby dokonale, kartáček smazal všechny stopy po barvě. Při nesprávném čištění zůstaly dětem stopy fialového zubního plaku na krčku zubu. Přednáška byla velmi zajímavá a děti si odnesly mnoho cenných informací, kterými dokáží poučit své blízké.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!