I my jsme vyčistili kousek Česka

pataciVe čtvrtek 30.dubna se všichni páťáci v rámci Dne Země vypravili do Chřibů. Akci pro nás zorganizovalo Klubko, rozdělili děti na dvě skupiny, které autobusy zavezly do Buchlovic a na Salaš. Úkolem bylo dostat se podle mapy pod Břesteckou skálu. Počasí nám přes všechny obavy naštěstí vyšlo, sluníčko svítilo a ani mírný větřík nebránil příjemným svačinkám na loukách. Hned před odjezdem každá třída obdržela velkou obálku s úkoly, které jsme cestou plnili a které nám daly celkem zabrat. Hlavně poznávání hmyzu. Například takového štírka domácího znal málokdo. Plnění úkolů bylo příjemné zpestření, mnohem důležitější činností však byla očista lesa. Byli jsme vybaveni igelitovým pytlem a rukavicemi a může nás hřát dobrý pocit, že se nám podařilo vyčistit alespoň dvě lesní trasy od odpadků. A že jich bylo. Jeden by se divil, co všechno lze v lese zanechat. Nicméně dopoledne strávené ve kvetoucí a probouzející se jarní přírodě zkrátka nemělo chybu!

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!