Třeťáci jako průzkumníci

tretaciDne 28. dubna se žáci třetích tříd v rámci Dne Země proměnili v průzkumníky. Organizátorem akce bylo SVČ Klubko. Před školou jsme se nalodili do autobusu, který nás odvezl na Smraďavku. Tady jsme odtajnili obálky s mapou a úkoly. Každá třída si zvolila svého vedoucího expedice a strážce pořádku. Trasa byla velmi příjemná. Start i cíl byl stejný – lovecký zámek Smraďavka. Došli jsme až ke stromu U Zabitého a dále pokračovali po žluté turistické značce do cíle. Cestou jsme pozorovali přírodu, relaxovali při objetí stromů, aktivně sbírali pohozené odpadky a zejména plnili úkoly (třídění odpadků, poznávání živočichů, poznávání bylin a orientace v přírodě). Učitelé se stali pouze pozorovateli. Počasí se nad námi slitovalo. Bylo velmi příjemně a pršet začalo až při příchodu do školy. Dalšímu putování zdar!

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!