Biologická olympiáda

SAMSUNGV minulém a tomto týdnu proběhla okresní kola biologické olympiády 2014/2015. Letošní téma neslo název „Život stromu“. V obou kategoriích (D … 6. a 7. ročník, C … 8. a 9. ročník) naší školu reprezentovali ti nejúspěšnější ze školních kol. Biologická olympiáda se skládá z teoretického testu, praktického laboratorního úkolu, poznávání rostlin a poznávání živočichů.SAMSUNGOkresní kolo je ještě navíc doplněno o vstupní práci na jedno ze čtyř stanovených témat, jejíž zpracování je nezbytné pro účast v okresním kole. Za mladší kategorii  hájili barvy naší školy Filip Hřib a Karel Špaček. Zatímco Filip, co by teprve šesťák, byl takříkajíc na zkušené, Kája už pomýšlel o něco výše. A oprávněně … Vybojoval pro naši školu krásné třetí místo! Bohužel mladší kategorie není ve Zlínském kraji postupová, takže okresní kolo je pro něho určitým finále. Dnes bojovali v DDM v Uherském Brodě ve starší kategorii Eva Miléřová a Josef Juřička. A právě Evička byla naším obrovským želízkem v ohni … Po loňském fantastickém úspěchu v mladší kategorii, kdy s obrovským náskokem zvítězila před zbývajícími účastníky okresního kola, jsme letos s napětím očekávali, zda se jí tak povede i v kategorii starší. Věděli jsme, že to nebude lehké, proto jsme se na to důkladně připravili. Zabojovala a z Uherského Brodu si odvezla nádherné druhé místo a tímto i možnost postupu do krajského kola, které ze bude konat v polovině května v ZOO Zlín-Lešná. Takže pro Evičku cesta ještě nekončí a my budeme držet pěsti …

Sdílejte!