Den Země prvních tříd v indiánském duchu

indianiV pátek 24. dubna vyrazili naši nejmenší školáčci s krásnými indiánskými čelenkami a v indiánském přestrojení do SVČ Klubka ve Starém Městě. A proč? Důvody byly hned dva. Návštěvou Klubka si děti připomněly Den Země a zakončily projekt „Indiánská matematika“, který zpestřoval hodiny matematiky v průběhu měsíce března a dubna. A nejen hodiny matematiky, ale indiánská témata provázela děti také mnohými dalšími předměty (při výrobě čelenek v hodinách pracovních činností, zpíváním písničky Indián, indiánskými pohybovými aktivitami v tělesné výchově). V matematice nám indiáni pomohli s počítáním v oboru čísel do deseti. Pomocí indiánských per jsme se naučili rozkládat čísla, sčítali jsme rohy na totemech a při sčítání zasažených bodů na terčích jsme si zdokonalili sčítání do deseti.

Celým pátečním dopoledním programem nás provázeli opravdoví indiáni. Vše začalo hlasitým indiánským pokřikem a rozdělením dětí k jednotlivým náčelníkům. A pak už přišlo na řadu očekávané plnění zábavných úkolů. Malí indiáni si vyzkoušeli střílet z luku na terč, poznávali stopy zvířat, doplnili si vědomosti o léčivých a jedovatých rostlinkách, zopakovali si, jak správně třídit odpadky a také jak založit oheň. Indiánci se dočkali i posezení v opravdové indiánské kánoi, vyrobili si indiánský šperk a pokusili se postavit totem (se zavázanými očima). Za splnění každého úkolu získalo družstvo část totemu. Po splnění všech úkolů si děti jednotlivé části vymalovaly a slepily. Na památku tak dětem zůstalo několik krásných totemů. Indiánské dopoledne, plné sluníčka a dobré nálady, bylo završeno hledáním pokladu a sladkou odměnou. Sportovně vydovádění indiánci se tak vydali na zpáteční cestu do školy.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!