Zeleninový den zelený

aneb v pondělí do školy jen v zeleném… Pozor, pozor, Ekotým prvního stupně informuje! V pondělí dne 27.dubna se uskuteční na naší škole zeleninový den. Zúčastní se všechny třídy 1.stupně. Každý si přinese nějakou tu mrkvičku, rajče, papriku na svačinu. Prostě, co mu chutná. A navíc dorazí do školy v zeleném oblečení. Určitě nějaký zelený svršek doma objevíte! „Zelenina je velmi důležitá a potřebná k životu. Hlavně kvůli vitamínům a živinám, které obsahuje. Ne všichni zeleninu jí. A to je velká chyba! Každý den by člověk podle odborníků měl sníst alespoň tři druhy zeleniny. Takže na to pamatujte pořád – nejen v pondělí. Ekotým obejde v tento den druhou hodinu třídy a bude kontrolovat, zda mají všichni (i paní učitelky a páni učitelé) na svačinu nějakou zeleninu! A taky překontroluje vaše zelené oblečení! Nejlepší zeleninoví zelenáči získají drobnou odměnu! Hola hola, Ekoškola!“

Barbora Broklová, 5.A

Sdílejte!