Ostrava!!!

P1020903Ve středu 22. dubna se žáci 9. ročníku vydali rozšířit své znalosti z oblasti geologie a techniky do slezské metropole.  Naše škola obětovala den výuky ve prospěch různých aktivit věnovaných oslavám Dne Země. Pro deváťáky jsme letos premiérově připravili exkurzi do hornického muzea Landek Park a návštěvu expozice Světa techniky v Ostravě.

Čekal nás prosluněný den a my jsme již brzo dopoledne fárali do 1. patra dolu, ve kterém se ještě začátkem 90. let minulého století těžilo černé uhlí a které dnes slouží pro účely široké návštěvnické veřejnosti. Ihned po vystoupení z výtahu nás svým bodrým „Zdař Bůh“ přivítal zkušený a léty praxe ošlehaný havíř, který nás svým typickým ostravským dialektem a často košilatými vtípky provázel asi hodinu podzemními štolami Landeku. Následovala část věnovaná báňskému záchranářství, technice, kyslíkovým přístrojům a dechberoucí či smutné příběhy z historie záchranářů.

Po krátké přestávce jsme se kolem poledne přesunuli do Vítkovic, kde v areálu bývalých železáren vyrostl projekt s názvem „Svět techniky.“ A tady se každý z nás mohl zastavit a pokusit se porozumět tomu, jak funguje svět kolem nás. A to prostřednictvím exponátů, se kterými jsme mohli manipulovat vlastníma rukama a také pomocí mediálních stanic.

Věřím, že můžeme tuto exkurzi zhodnotit jako přínosnou a každý z nás si z ní něco vzal. Na závěr bych rád poděkoval p. uč. Zábranskému a dopravci za bezchybnou spolupráci.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!