Zelená stezka – Zlatý list

SAMSUNGV úterý 14. dubna vyrazilo šestičlenné družstvo reprezentovat naši školu na okresní kolo celostátní přírodovědné soutěže Zelená stezka do Polešovic.Protože žáky devátého ročníku následující den čekaly přijímací zkoušky, byli do družstva tentokrát nominováni pouze osmáci a sedmáci. Šestičlenné družstvo se na této soutěži skládá ze dvou tříčlenných hlídek, které absolvují samostatně terénní závod. Během něho plní zadané úkoly na šesti hlavních stanovištích (poznávání rostlin, dřevin, léčivých bylinek, myslivost, život okolo rybníka, ekologie, …) a cestou navíc sbírají body za doplňkové otázky, které najdou na soutěžním okruhu. Vše se pak sečte a výsledky obou hlídek určí celkové pořadí. A letos byli naši přírodovědci NEJLEPŠÍ! Družstvo ve složení Špaček Kája, Pleváková Bětka, Gieslová Liduška, Jelínek Tom, Hlaváčková Kačka a Miléřová Evička vyhráli s přehledem okresní kolo a postoupili do kola krajského, které se letos bude konat v Uherském Brodě. Držím jim pěsti …

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!