Jarní rostliny

rostlinyŽáci druhých tříd přivítali jaro projektem Jarní rostliny. Své vědomosti a znalosti o tom kde, jak a kdy jarní květiny rostou a kvetou si žáci ověřili při vyplňování připravených pracovních listů hlavně v hodinách prvouky. Téma tohoto projektu jsme ale také zařadili i do ostatních předmětů. V matematice při skupinové práci žáci počítali příklady a z nich skládali obrázky květin. V hodinách českého jazyka si do písanky zapisovali názvy jednotlivých květin, luštili rébusy a přepisovali říkanky. Ve výtvarné výchově kreslili obrázky květin podle dané předlohy. V pracovních činnostech stříhali a lepili z barevných papírových proužků větvičku zlatého deště a prostorový obrázek tulipánů. V hudební výchově jsme se naučili zpívat písničku Uvíjíme věneček. Všechny naše práce jsme si vystavili ve třídách a na chodbách školy.

Sdílejte!