Česká republika a Velikonoce s Gençay

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKrátce před Velikonocemi jsme v hodinách jazyka anglického v osmých ročnících dokončovali projekt o České republice. Pracovali jsme v několika týmech. Cílem bylo procvičit si zábavnou projektovou prací právě probranou látku – používání členů. Nakreslili jsme mapu České republiky, rozdělili ji na kraje, zakreslili všechny významnější toky, pohoří, nížiny, města, národní parky, atd. OLYMPUS DIGITAL CAMERAProjekt jsme doplnili obrázky a faktografickými údaji o České republice. Blížící se Velikonoce jsme francouzským dětem přiblížili plakátem, ve kterém jsme vylíčili zvyky s Velikonocemi spjatými, jež se u nás stále dodržují. K procvičení tématické slovní zásoby jsme v textu vynechávali slova a doplňovali je obrázky. Text jsme doplnili malůvkami a vše jsme seskládali do jarní koláže. Děti vyrobily ještě svoje osobní přáníčka, do kterých připsaly pár řádků o sobě, případně  poslaly svým vrstevníkům nějaké OLYMPUS DIGITAL CAMERAdrobné dárky. Věříme, že naše práce děti ve Francii potěší stejně tak, jako ta jejich nás.

 

Sdílejte!