Páteční noc s Andersenem

andersenJiž třetím rokem se děti ze 4. C zúčastnily akce „Noc s Andersenem“, konané ve staroměstské knihovně. Tentokrát nás celou nocí provázely pohádky spisovatele Jana Drdy, který by letos oslavil sté narozeniny. Nejdříve ale proběhly tři seznamovací hry, protože v 18.00 hod. se  v knihovně sešlo 35 nocležníků a  ne všichni se znali. V půl sedmé přišla na řadu první pohádka. Tu nám přečetl pan místostarosta Zábranský. Byla moc hezká a pro všechny  poučná. Po ní nás čekaly pohádkové hádanky, kvízy a testíky. Kolem osmé hodiny jsme našli tajný vzkaz od Honzy a vyrazili jsme hledat poklad. Pomocí pohádkových indícií jsme se dostali až do Jezuitského sklepa. Poklad byl objeven Ondrou Číhalem a spravedlivě rozdělen. V těchto prostorách jsme si i my vyzkoušeli napsat krátký příběh. Přesvědčili jsme se o tom, že to není práce jednoduchá. Po návratu do knihovny jsme provedli krátké shrnutí a vyhodnocení a před usnutím nás čekala pohádka poslední.

Příští rok nám bude tato akce moc chybět.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

Sdílejte!