Putování s Mojslavem po Velké Moravě

mojslavŽáci čtvrtých tříd navštívili Památník Velké Moravy ve Starém Městě. Expozicí nás provedl příběh Mojslava. Ten nám přiblížil život za dob vlády prvních panovníků na našem území a příchod Konstantina a Metoděje. Poznali jsme řemesla, obydlí a architekturu, oblečení, zbraně, činnosti žen a mužů, jídelníček a předměty spojené s každodenním životem Velkomoravana.

„….Byl to krásný den plný historie. Průvodce nám povídal o tom, co jedli, jak pracovali, a o tom, že v deseti letech se poprvé dětem stříhaly vlasy a předával se jim nůž. Tento rituál se nazýval postřižiny. V bohatých rodinách měli krásné šaty. Ale v chudých rodinách měli škaredé šaty. Rodiče museli pořád pracovat. Měli málo jídla, málo peněz a škaredé domy. Takže to vypadalo jako v chlívku. Líbily se mi nože, meče, sekery, křížky, zlaté záušnice, gombíky, nákončí opasku a také strašidelné kostry lidí….“ Michal Daníška 4.B

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

 

Sdílejte!