Projekt ekotýmu – adopce pandy

pandaEkotým se rozhodl vyhlásit soutěž sběru plastových víček a hliníku. Utržené peníze se poté zašlou do ZOO Zlín, kde jsme se rozhodli adoptovat pandu červenou. Jejím původním domovem jsou horské lesy v podhůří Himaláje v jižní Číně. Délka těla pandy červené je 50 až 60 cm, délka ocasu 30 až 50 cm a dosahuje hmotnosti okolo 3 až 4,5 kg. Dožívá se až 14 let. Má dlouhou, hustou srst, svrchu krásně rudohnědou.

Soutěž bude probíhat po celý rok až do konce prosince. Vždy první středu v měsíci jeden zástupce z každé třídy přinese vybrané víčka a hliník do přípravny přírodopisu k paní učitelce Mlčúchové. Jedinci, kteří nasbírají nejvíce víček, budou mít přichystanou odměnu v ZOO Zlín.

Proto nic nevyhazujte a noste plastová víčka a hliníkové obaly do školy!!!

Sdílejte!