Geocaching na gymnáziu

IMG_5665Třída 8. C navštěvuje v rámci projektu Centra přírodovědného a technického vzdělávání Gymnázium a střední odbornou školu ve Starém Městě. Už při prvním setkání  osmáci absolvovali prezentaci o geocachingu a paměť jsme si osvěžili i tentokrát a zase se něco dozvěděli o této disciplíně. Geocaching je hra na pomezí sportu a turistiky, která spočívá v použití navigačního systému GPS při hledání skryté schránky nazývané cache (v češtině psáno i keš), o níž jsou známy její zeměpisné souřadnice. Při hledání se používají turistické přijímače GPS. Po objevení schránky, zapsání se do logbooku a případné výměně obsahu ji nálezce opět uschová a zamaskuje. Jednou ze základních myšlenek geocachingu je umisťování schránek na místech, která jsou něčím zajímavá a přesto nejsou turisticky navštěvovaná.

Při minulé návštěvě gymnázia si osmáci vyzkoušeli stavět různé předměty ze stavebnice MERKUR, tentokrát se ale po prezentaci zase vrátili k hledání cache v rozlehlém areálu gymnázia. Třída se rozdělila do skupin a každá z nich se snažila najít co největší počet cache. Odměnou byla obvyklá svačinka a dobrý pocit z dobře stráveného času se spolužáky.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!