Konverzační soutěž v ruském jazyce

V pondělí 23. února se na Masarykově gymnáziu ve Vsetíně konalo krajské kolo konverzační soutěže v ruském jazyce. Naši školu v tomto klání reprezentovala Bětka Mazáčová z 9.C. V kategorii základních škol a víceletých gymnázií obsadila 5. místo. Soutěž měla velmi dobrou úroveň, výkony byly vyrovnané, o čemž svědčí minimální bodové rozdíly mezi soutěžícími. Bětku dělil od „bronzu“ jeden bod a od „ zlata“ pouhé 3 body.

Soutěž se skládala ze dvou částí – poslechové a konverzační. Po poslechu ruské nahrávky odpovídali soutěžící písemně na otázky, v konverzační části se nejdříve rusky představili porotě a pak hovořili o své rodině, o škole, svých zájmech…

Děkujeme Bětce za vzornou reprezentaci naší školy a už se těšíme na příští rok – šanci zazářit na této soutěži bude mít někdo ze současných sedmých nebo osmých ročníků.

 

Sdílejte!