Stopy totality

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPřibližně měsíc byla na naší škole umístěna výstava s názvem Stopy totality, která vznikla na základě stejnojmenného projektu. Jejími autory jsou žáci základních škol a studenti středních škol, kteří se pod vedením svých pedagogů zabývali životem lidí z jejich okolí. Účastnici projektu dostali za úkol najít pamětníka let 1945 až 1965, který by jim vyprávěl o tom, jak komunistický režim zasáhl těžce do jeho života nebo do života někoho jiného. Výpovědi pamětníků se staly základem pro vytvoření panelů, na nichž jsou zaznamenány životní příběhy lidí, kteří zažili útlak v době komunismu. Díky výstavě se žáci naší školy mohli dozvědět více například o politických procesech nebo násilné kolektivizaci. Seznámili se s pojmy kulaci, Pionýr, PTP.

Žáci 9. ročníku se výstavou zabývali v hodinách dějepisu, žákům osmých tříd zadali vyučující dějepisu samostatnou práci. Věříme, že se výstava stala pro žáky naší školy přínosem a že si uvědomili, kolik příkoří museli kvůli komunistickému režimu snášet mnozí lidé.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!