Když předpověď vyjde

P1020616Letošní školní rok je náš turistický kroužek skutečně pronásledován rozmary počasí. Tentokrát jsme ovšem svoji důvěru na doporučení naší paní hospodářky, která je  vyhlášenou školní rosničkou a fanynkou šachů, svěřili skandinávským odborníkům na meteorologii a alespoň jsme přesně věděli, co nás čeká.

Viděli jsme se po Vánocích poprvé, někteří z nás zřejmě hodlali zatočit s vánočními kily navíc, jiní se těšili na kamarády a samozřejmě také na učitele. Ať už to bylo jakkoliv, sešli jsme se navzdory počasí ve velkém počtu. A to v takovém, že účastníci našeho sobotního výletu téměř zablokovali provoz vlakového nádraží ve Starém Městě.

Poměrně rychle jsme se vlakem přesunuli do Otrokovic a pak jsme trolejbusem pokračovali do Malenovic. A tady už jsme mohli vyrazit prudším stoupáním k hradu Malenovice. Ačkoliv počasí nebylo zrovna příjemné, pokračovali jsme s chutí dál s předtuchou, že to horší nás teprve čeká. A úspěch se brzy dostavil – hrad jsme skutečně, podobně jako kdysi husité, dobyli.

Poté jsme se přesunuli do centra Zlína, prošli náměstí a přilehlá prostranství a už plni očekávaní vyrazili do bývalého areálu Svitu. Tam jsme byli objednaní na laserovou hru, ve které jsme si vyzkoušeli svoje střelecké umění a bezpečně se zbavili nahromaděných emocí. V konečných výsledcích této hry jsme mohli přečíst, že holky měly přesnější mušku. My dospělejší jsme z toho raději nechtěli vyvozovat žádné závěry, abychom nepřišli o poslední zbytky nadějí a ideálů o životě.

Věřím, že tento výlet se nám skutečně vydařil a už pomalu plánujeme výlet únorový, ve kterém zavítáme zase někam úplně jinam.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!