Hrajeme si na školu

Přípravný kurz pro budoucí prvňáčky ZŠ Staré MěstoOd února bude v naší škole věnován prostor budoucím prvňáčkům, kteří poprvé zasednou do školních lavic v září 2015. Předškoláci si spolu s rodiči zkusí, jaké je to být školákem. Děti se hravou formou seznámí s prostředím školy, s učebnami i s opravdovými učiteli, poznají některé budoucí spolužáky a samozřejmě si rozšíří a upevní získané vědomosti, znalosti a dovednosti z mateřské školy.

Obsah kurzu:

  • rozvoj hrubé, jemné motoriky a grafomotoriky
  • rozvoj sluchového a zrakového vnímání
  • rozvoj matematických představ
  • rozvoj myšlení a řeči (ne náprava řeči)
  • rozvoj paměti a pozornosti
  • nácvik základních dovedností pro snadnější adaptaci na školní prostředí
  • metodické pokyny pro domácí přípravu

Kurz bude probíhat v prostorách Školního poradenského pracoviště v budově 715 (budova, kde je školní družina a první třídy) vždy v úterý v rozsahu 10 lekcí. Začátek kurzu je 3. 2. 2015. Délka lekce bude přibližně 40 minut. Po celou dobu je na setkání přítomen rodič dítěte.

Začátek kurzu dle výběru rodiče:

9:00 hod. termín vhodný pro maminky na MD a pro nezaměstnané rodiče

14:00.hod. ostatní

15:00 hod. ostatní

Kurz je zdarma a povede ho školní  psycholožka Mgr. Beáta Kroutilíková, PhD.

Těšíme se na vás.

Přihlášku může rodič odevzdat přímo u zápisu nebo ji nejpozději do 29. 1. 2015 zaslat elektronicky (psycholog@zsstmesto.cz), poštou nebo doručit i osobně v kanceláři školy. První setkání je dne 3. 2. 2015 v 1. A třídě (nižší budova I. stupně se školní družinou v patře). Dítě i rodič budou na každé setkání potřebovat přezuvky, dítě pak pastelky a nůžky).

 

 

 

 

 

Sdílejte!