Zimní soutěž Ekoškoly – Ptačí desatero

Hola hola Ekoškola, zdraví vás Ekotým prvního stupně. Upozorňujeme, že právě probíhá soutěž tříd v poznávání ptactva.

Na nástěnce Ekoškoly na prvním stupni se usídlilo hejno ptáčků. Deset nejznámějších druhů, kteří neodlétají za teplem, ale zůstávají u nás přes zimu. Na obrázcích si můžete prohlédnout ptáčky, kteří v zimě často přilétají do krmítek v blízkosti našich domovů. Když půda zamrzne, nemohou si najít dostatek potravy sami, a proto jim lidé sypou různé dobroty jako jsou semínka slunečnice, ptačí zob nebo oříšky. I my máme na škole umístěna krmítka. O jedno se starají druháčci ze třídy paní učitelky Matyášové, za což je velice chválíme. Další stojí na školní zahradě.

Ekotým vyhlašuje zimní soutěž tříd. Každá třída má za úkol zjistit přesný název všech deseti ptáčků z obrázků. Název musí obsahovat jméno rodové i druhové. Pomáhat vám mohou encyklopedie, počítač, atlasy. Hodně zdaru, hola hola Ekoškola, soutěž je v plném proudu!

Sdílejte!