Lyžařský kurz sedmého ročníku = Vánoční zázrak

IMG_5966aLyžařský kurz sedmého ročníku proběhl v tomto školním roce v netradičním předvánočním čase. Nepříznivá předpověď počasí se vyplnila, špatné (žádné) sněhové podmínky neumožnily rozjet vleky v celých Karlovicích. Zachránila nás jediná vysněžená sjezdovka v lyžařském středisku Bílá, kde jsme zvládli odlyžovat celý týden.Lyžařský kurz nezačal zrovna šťastně. Do jednoho z autobusů, který vezl žáky a učitele na Kyčerku, v Novém Hrozenkově naboural řidič osobního automobilu, který po rychlém průjezdu zatáčky nezvládl řízení a čelně se střetl s naším autobusem. Jen profesionální zákrok našeho řidiče pana Františka Vybírala, který autobus po srážce posadil na mostek přes hluboký příkop, nás tak  zachránil před převrácením celého autobusu. Dětem se naštěstí nic nestalo a po příjezdu hasičů, záchranky a policie byly děti i se zavazadly přemístěny do druhého autobusu. Jen zázrakem vyvázli z nehody téměř bez zranění řidič se spolujezdcem, kteří přežili nehodu na předních sedadlech, protože zadní část vozidla po smyku narazila do autobusu a byla úplně zdeformovaná. Po tomto zážitku nebylo jednoduché rozjet kurz jako obvykle. Zvláště pro učitele, kteří v havarovaném autobuse seděli  na předních sedadlech a celou havárii měli před očima. Za profesionální výkon na lyžáku jim ještě jednou moc děkuji.  Lyžování na sjezdovce Bílá, kam jsme dojížděli každý den 25 km, bylo dobré. Většina začátečníků na lyžích i snowbordech se za kurz lyžovat naučila a poslední den již zvládali bezpečně ovládat lyže a prkna, vyjet vlek (kotvu, pomu) a sjet sjezdovku. Po ukončení kurzu panovala mezi dětmi velká spokojenost. Děti lyžovaly celý týden, vyslechly si řadu přednášek, bavily se při večerních programech, zpívaly písničky, prohlížely fotografie a videa ze sjezdovky, zahrály mezitřídní turnaj v bowlingu (zvítězila 7.B), absolvovaly závody v zeleném  slalomu. Prostě program byl parádní, ale o tom se můžete přesvědčit na našich fotkách z kurzu.

 

 

 

 

Sdílejte!